| mbzba a întrebat:

Salut,am 16 ani, 1m 74 si undeva 60-65 kg, mai vreau sa pun pe mine in scurt timp 5-10 kg,dar problema e ca nu ma ingras, oricat as manca foarte greu ma ingras.ce sa fac?

7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu trebuie să mai pui pe tine! Ai o greutate bună, dar poţi mării masa musculară.

| mbzba explică (pentru onasis1961):

Pai pentru a o mari trebuie si un pic de grasime...happyas vrea sa am undeva 70-75kg happy

| Modafen a răspuns (pentru mbzba):

Cine te-a mintit ca din grasime faci muschi? E mai bine sa te ingrasi fara grasime, ca dupa o sa te chinui sa o dai jos si poate o sa iti scada si din masa musculara daca faci cardio...

| Adrianetc a răspuns:

Sti ca prin " vreau sa ma ingras " te referi la grasime nu? de ce nu ai pune masa musculara in loc? apuca-te de sport, frate.

| mbzba explică (pentru Adrianetc):

Din septembrie pana in decembrie ma ocupam 3 zile in saptamana cate 1ora 30.la fel nu a ajutat cu mult...am pus pe mine atunci vreo 5-6 kg.dar acum vreau mai repede sa pun pe mine.

| Konata a răspuns:

Buna!
Pai te poti duce la farmacie si sa ceri niste vitamine cu ajutorul carora sa te ingrasi sau pastile cu ajutorul carora sa pui pe tine un pic de grasime. Sper ca te-am ajutat! Succes!

| BassHunter13 a răspuns:

Inseamna ca ai arderile bune! Alti vor sa slabeasca si alti vor sa se ingrase! Daca vrei iti dau eu 10kg ca atuncea tu arati bine si eu cum trebuiehee hee