| tzacapaca123 a întrebat:

Am 16 ani, 59 kg, 1.77 m si aproape 3 luni de sala.As vrea sa iau creatina. Ceva sfaturi?(de la cunoscatori)Ma antrenez 5 zile pe saptamana.

Răspuns Câştigător
| Richard01 a răspuns:

Nu te grabi cu suplimentele.Lasa-ți corpul sa se acomodeze la noua situatie.Schimba antrenamentele odata la 5-6 săptămâni, mananca si odihnestete.Suplimente iti recomand după 6 luni de sală, deci mai așteaptă inca 3 luni si vezi cum progresezi.Creatina nu e chiar cea bună variantă, multi o folosesc pentru ca aceasta distribuie apa din corp in muschi, astfel pari mai mare, pompat. Poti incerca, dar mai bine ai cumpara proteine de la "whey" sau gainer.Gainerul ar fi cea mai bună variantă pentru tine, din datele pe care le-ai dat rezulta ca esti ectomorf, iar gainerul te-ar ajuta mai mult.Baftă in continuarea!