| PureSoulInDarkness a întrebat:

Am 16 ani, 98 kg, 1.95m (Tip somatic endomorf)
Fac sala(masa si definire) deja de 2 luni si nu văd deloc diferente. Program:
Luni-Piept,abdomen,
Marti-Spate,
Miercuri-Picioare, abdomen,
Joi-umeri,
Vineri-Brate.Si Cardio 10 minute dupa fiecare antrenament (v= 12-15km/h) adica 2km+
Unde gresesc?
sfaturi doar pentru cei ce cunosc.

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

NU AI CUM sa faci masa si definire in acelasi timp.

CUM NAIBA mananci si 3500 calorii si 1500 calorii in aceeasi zi?

Diferenta intre masa si definire e din alimentatie... antrenamentele sunt LA FEL.

Spune ce faci concret, nu mai abera.

| ttnt a răspuns:

Salut
deci fi atent, eu cred ca ar fi mai ok daca nu ai lucra biceps si triceps in aceeasi zi la solicitare maxima, apoi tu fiiind atrat de mare gandeste-te ca tu nu trebuie sa slabesti sa si pui masa musculara tu odata ce ai slabit iti inlocuiesti masa tesutului adipos cu cea musculara deci nu iti imagina ca o sa ajungi la 50 kg si dupa la 105 in 2 luni sau oricand in viata asta, tu trebuie sa ramai la aceasta greutate si treptat treptat sa pui masa musculara. ai grija la mancarea prea grasa
pentru tine trebuie sa fie ca viitriolul daca esti endomorf

| PureSoulInDarkness explică:

Definire si masa : stiu ca nu e corect cum m-am exprimat dar lucrez cu greutati mari si fac multe repetari pana la epuizare

Cu dieta nu m-am omorat niciodata.mananco singura data pe zi dupa sala si nu foarte gras.

In 2 luni ma asteptam sa slabesc macar 1-2 kg dar in schimb am pus 3 kg. O fi masa. Nu stiu. La ochi nu se vede ft mwre difernta. Mai ales ca pe mine ma intereseaza cel mai mult ("aripioarele "si picioarele)