| KeNNT3D a întrebat:

Salute TPU. Am cam 3 saptamani de cand merg la sala, am luat si niste proteine de la pro nutrition parca ceva cu zer, acum nu mai iau ca cica is mai bune dupa ce ma obisnuiesc etc. CE ziceti e bun programul asta:
Luni: biceps so triceps si antrenament pentru abdomen.
Marti: spate, iar abdomen
Miercuri : piept si iar abdomen
Joi: picioare si iar abdomen
Vineri: umeri si iar abdomen
Sambata si duminica pauza.
E bun acest antrenament?

! Si 15 min banda in fiecare zi, exceptie dum si sambata.
E bun sau trebuie sa il schimb? Voi observa ceva schimbari in 2-3 luni?
Tip somatic: endomorf.

Astept pareri, ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Abdomenul se face 1 data pe saptamana, ca orice alta grupa.
MAXIM de 2 ori.

Abdomen dupa fiecare antrenament fac copiii mici si firavi, care cred ca asa isi fac abdomenul sa arate mai bine.

| KeNNT3D explică (pentru Cosmin86):

Deci daca pun abdomenul sambata e OK? Si dum pauza.
Si nu are nimic daca fac 10-15min banda dupa antrenament nu? Vreau sa slabesc mai repede si sa imi intaresc rezistenta.
Astept o parere.

| Cosmin86 a răspuns (pentru KeNNT3D):

Nu, fa banda si/sau bicicleta.

Asa se lucreaza abdomenul, prin exercitii cardio: alergat, inot, bicicleta, etc.

| KeNNT3D explică (pentru Cosmin86):

OK, mersi, sa zicem ca am incredere in tinelaughing am citit si jurnalul tau cat de cat, vad ca ai exp. Deci acum fac pentru abdomen doar sambata si zilnic banda 10-15min.

PS: poti sa imi mai dai link de la jurnalul tau?

| Cosmin86 a răspuns (pentru KeNNT3D):

"sa zicem ca am incredere in tine", sunt nspe mii de articole pe site-uri de culturism si fitness, scrise de SPECIALISTI ( nu forumuri unde oricine isi poate da cu parerea ).

Asa ca nu trebuie sa ai "incredere", te poti documenta si singur.

8 răspunsuri:
| Moonlight15 a răspuns:

E binisor pe naiba... abdomenul odata pe saptamana, degeaba faci banda daca mananci ca un porc acasa. Ca sa ai un abdomen calumea dieta si antrenat odata pe saptamana...

| KeNNT3D explică (pentru Moonlight15):

Nu mananc ca un porclaughing, eu sunt doar putin gras ca am mai slabit. De mancat mananc o omleta dim, dupa un fruct ceva, dupa niste carne, legume, etc, cam ce imi permite bugetu incerc sa iIAU doar necesaru.

| alin100 a răspuns:

Nu trebuie sa faci cardio la perioada de masa musuclara, iar abdomenul il lucrezi o data pe saptamana

| singuraticul90 a răspuns:

E bunisor, doar ca nu o sa vezi prea mari schimbari in 2-3luni,poate dupa 5-6 luni