| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani, 1. 80cm inaltime si 60kg...

Vreau sa mai pun inca vreo 10 kg...
Fac sala de o luna, nu se vede cine stie ce...

Intrebarea este, sa iau proteine? Ce sa fac? Mananc sanatos... si degeaba

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Într-o lună nu se schimbă mult, trebuie să continui.
Proteinele luate în plus nu se digeră neapărat. Ce nu se digeră chinuie rinichii și ficatul.

| electro99 a răspuns (pentru sadrian46):

Pai si? Sunt slab... sa fac asa la sala si ce sa se vada fara nimic

| Ivally a răspuns:

Cam tarziu raspunsul dar merge.Proteine iei deja din alimentatie si anume carne, oua, lapte, branza, fasole si soia dar nu are toti amino acizii necesari.Suplimentele cu proteine le iei in momentul in care nu ti mai poti stabili necesarul de 1.5-2 g de proteine /kg.Rezultate foarte mici vezi in 2-3 luni de sala si vizibile in cativa ani. Sper ca stii ca muschii cresc cu o alimentatie foarte bine pusa la punct si in zilele de pauza.Lucreaza cu un program si nu cu antrenamente de genu' biceps curls in fiecare zi sau bench press.