| Vlady4991 a întrebat:

happy
Am 17 ani si am 1, 73 inaltime, si vreau sa mai cresc in inaltime, dar eu sunt deja cat tatal meu de inalt.Mentionez ca nu practic nici un sport de performanta. Exista vreo metoda sa mai cresc in inaltime? Mai am vreo sansa? Are cineva un sfat, o recomandare? orice...Multumesc anticipat. happy

Răspuns Câştigător
| mousemagic a răspuns:

Salut! ..si eu am tot 17 ani si 1. 73.
parerea mea e ca esti destul de inalt dar daca tu vrei sa mai cresti poti sa faci inot(stilul bras). asa poti sa cresti si sa-ti dezvolti musculatura.
din ce am mai citit stiu ca e bine sa consumi proteinte si carbohidrati inainte si dupa inot.

| Vlady4991 explică (pentru mousemagic):

Asta si fac, am uitat sa mentionez in intrebare.Nu fac inot de performanta, ci de placere, dar mai mult pentru incercarea de a ma inalta, Stilul bras, spate si crowl, dar pun mai mult accent pe stilul bras din cauza ca e cel mai recomandat. Sper sa ma mai inalt cu ajutorul inotului.Multumesc oricum! happy

4 răspunsuri:
| mousemagic a răspuns:

Totusi ar trebui sa vorbesti cu un medic. numai el iti poate da cele mai bune sfaturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Joaca basket, volei
stai atarnat de spalier