| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am 18 ani si vreo sa cresc un pic in brat...Acum am 32-33...Ce exercitii as putea face acasa, eu dispunand de o greutate de 6 pana la 15 kg? Exercitii biceps/triceps adica...Ma puteti ajuta? V-as ruga sa imi dati raspunsuri pertinente, si nu doar asa de dragul de a raspunde, multumesc anticipat

1 răspuns:
| 95Cosmin a răspuns:

Ca sa cresti in brat axeaza-te pe triceps mai mult, sunt o gramada de exercitii pe youtube care le poti face cu gantere.
Din experienta mea, cele mai bune exercitii pentru biceps / triceps cu gantere sunt(iti dau numele pe engleza, nu le stiu pe romana):
Biceps:Biceps curl twist, hammer curl, concentration curl,

Triceps:Two-Arms Triceps(daca ti se pare usor fa doar cu o mana), Triceps Kickback, Triceps Bench Press
Si pentru triceps ai putea sa mai faci flotari diamant. Daca nu le simti asa de mult in triceps, fa 3 seturi de triceps bench press si dupa fa flotarile, iti garantez ca le vei simti mai bine.
Pentru fiecare exercitiu faci cate 4 seturi intre 8-10 repetari.Alege o greutate cu care poti face la toate seturile intre 8- 10 repetari si contentreaza-te pe felul in care executi exercitiul ca sa beneficiezi din plin de el.
Daca nu stii cum sa faci exercitiile alea, dale un search pe youtube.