| anonim_4396 a întrebat:

Salut am 181 greutate 69 de kg, ce tip somatic sunt? Si ce ar trebui sa iau proteine sau un gainer pentru a creste in greutate?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Esti de invidiat de multi, care dau bani grei sa fie ca tine!
Mananci si bei sanatos, poti avea viata lunga daca ai grija de tine!

| Mares_Mihai_1987 a răspuns (pentru Bula):

Cum adica sunt de invidiat, la ce te referi? Eu ma consider slab si vreau sa mai pun kg pe mine

| Bula a răspuns (pentru Mares_Mihai_1987):

Peste 10-15 ani vei incepe sa pui pe tine, atunci vei dori sa slabesti... happy
Acum inca te poti considera norocos. Cand incepi sa iei pe tine, nu te vei mai putea opri...

| RAY a răspuns:

Omule ai 181 kg

| Mares_Mihai_1987 a răspuns (pentru RAY):

Se subintelege ca aia este inaltimea, citeste toata intrebarea pana la capat

| RAY a răspuns (pentru Mares_Mihai_1987):

Fara virgula man se inteleg altceva, pune si tu o virgula

| DovleacTurbat a răspuns:

Nu ai doar un anume tip somatic. Toti aveam macar 2 daca nu chiar toate 3 (din fiecare o anumita proportie in functie de gena fiecaruia). Ca suplimente ai nevoie doar de mancare pentru inceput. Invata sa manânci ca iesi mai ieftin cu banii.

| MelissaAdela a răspuns:

Proteine pentru a creste in masa musculara

| R0byZ00r a răspuns:

Ectomorf,recomand gainer doar daca petreci mult timp in sala ( daca nu faci cardio te-ai ars), grasimile care le iei din gainere trebuie sa fie folosite atunci cand faci multa miscare ( sambata duminica alergari, etc).