| Suigeneris10 a întrebat:

Salut, am 20 de ani 1, 83 și 65 kg, sunt cam timid și mă gândeam să mă apuc de kickboxing, dar având în vedere că sunt destul de slab nu știu dacă este o idee bună, pe lângă asta mai am și niște probleme cu coloana, totuși aș vrea neapărat să merg, voi ce îmi sugerați?

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Mergi, normal. Ce conteaza cum esti? Conditia fizica ti-o faci acolo, de-aia te duci la antrenamente.

| FaraNume1245 a răspuns:

Întreabă un medic dacă poți practica, să nu fie probleme. Dacă poți, du-te și nu-ți fie frică de lovituri, la sălile decente practicanții nu sunt ciobani (nu-ți dau la sparring ca la full contact).

| Louys a răspuns:

Daca nu ai o problema grava, si medicul spune ca poti sa mergi, pai du-te.
Am un prieten care avea 1.90 si 70 de kg, si a avut chiar si un meci.
Nu conteaza greutatea, sunt categorii pentru fiecare.
De performanta sau nu, daca iti place, fa-l.