| Kevinn2000 a întrebat:

Salut.
Am 50-55kg, 1,72-1,74 inaltime ( nu stiu exact )
Bicicleta de tip MTB cu roti de 29 sau roti de 27, 5?
Care dintre ele este buna pentru mine la aceasta inaltime? ( nu stiu daca conteaza si greutatea, desi nu cred )
Si sa spuneti si de ce ar fi mai bune acele roti, daca se poate.
Si inca o intrebare...
Ce inseamna 420mm / 460mm / 500mm / 510mm etc?

Răspuns Câştigător
| AfiSport a răspuns:

Salut, nu conteaza marimea rotii atat de mult, cat conteaza sa alegi marimea cadrului potrivita. Pentru inaltimea ta, ai nevoie de un cadru marimea M(460mm). Iti pot recomanda cateva modele, dar nu stiu in ce buget doresti sa te incadrezi.

| Kevinn2000 explică (pentru AfiSport):

Salut, deja știu ce model să cumpăr.
MTB Cross GRX Fusion, ceva de genul.
Costă 2.500 lei, cu reducere e 2.000.
Cred că e bună și pentru drum lung, și pentru navetă și pentru plimbări scrutehappy
Mulțumesc că mi-ai spus că îmi trebuie cadrul de 460mm, merg pe încredere.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

29 prea mare si urata. 27.5 ideala

| Raducons a răspuns:

Ambele tipuri sunt potrivite, depinde care iti place mai mult cand le incerci