| alexgaby77 a întrebat:

Salut, am achizitionat GFX-8, am o intrebare.
E ok daca iau o singura data pe zi? doua cupe (85gr), desi pe el scrie 2 portii pe zi una dimineata si una dupa antrenament, iau doar dupa antrenament.

2 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Mai bine mancai niste fructe si luai o pudra proteica. Te tinea mai mult si era mai ok.

| DovleacTurbat a răspuns:

Da ma, da. E mancare, iti aduce un plus de calorii si macronutrienti. Nu prea ai de ce sa-l iei dupa antrenament, in primul rand NU are proteina cu absortie rapida, in al 2 lea rand este gainer deci bazat pe carbohidrati (dar ti-am spu are cam mult zahar) asa ca mai bine il iei dimineata sau seara, iar dupa antrenament daca stai departe de sala mananci o tableta de glucoza si cand ajungi acasa bagi mancare adevarata si neaparat o sursa de carbohidrati.