| Tu80r a întrebat:

Am o intrebare pentru persoanele care fac sport si au folosit proteinele 100% WHEY PROTEIN ( de la SCITEC NUTRITION cele in cutie albastra ).
Cate cupe de proteina trebuie sa pun la un shake?
Eu pana acum puneam 2 cupe. Dar pe cutie scrie sa folosesti intre 1-3 portii pe zi dar nu scrie cate cupe la o portie.
E bine cum le folosesc? Adica nu ii prea mult 6 cupe pe zi? Ca eu iau o portie dim, una dupa antrenament si una seara.

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Calculeaza si cate proteine iei din mancare... sa ai undeva la 2 grame / kg-corp zilnic din mancare + suplimente.

Daca din ce-ai calculat tu depasesti valoarea asta, mai scazi din portii.

| Tu80r explică:

P.S.
La un shake folosesc 700 ml apa