| Aalexander a întrebat:

Salut.
Am citit pe multe site uri ca abdomenul se lucreaza ca orice alta grupa musculara : cu pauza de 2 sau 3 zile intre antrenament.
Dar din propria experienta pot spune ca abdomenul se lucreaza foarte bine si daca l faci in fiecare zi.
Voi ce parere aveti?
P.S.: am 6% grasime.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Degeaba lucri abdomenul daca nu alergi, trebuie inteles faptul ca culturismul inseamna intarirea muschilor iar cardio slabirea ambele se completeaza uite eu fac flotari, ridicari la bara, ridic 2 sticle de nisip muschi se dezvolta, si am si slabit nu mult dar cat de cat

| Aalexander explică (pentru RAY):

Am spus ca am 6% grasime, ce alergare visezi?
Si ce mi pasa mie ce exercitii faci tu?

| DX190 a răspuns:

"propria experienta" => esti la inceput si/sau esti ectomorf.

Daca esti mai slabut de fel (ectomorf) si esti la inceput o sa iti creasca abdomenul indiferent de antrenament.

Tu te antrenezi gresit. Daca vrei abdomen ca lumea, lucreaza-l din mai multe unghiuri DOAR O ODATA PE SAPTAMANA si vezi ca pentru abdomen conteaza 90% sa mananci alimente bogate in proteine.

| Aalexander explică (pentru DX190):

Sunt mezo.
Din vara am inceput definirea, am 40 in brat.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Aalexander):

Daca la 40 in brat chiar ai 6 % grasime, cred ca poti concura lejer la un concurs de bodybuilding clasic. inscrie-te la tiger clasic sau la nationale, cand o sa fie

| Mary_Nicky_1984 a răspuns:

Depinde de organismul fiecaruiatongue.eu ma chinui de vreo 3 luni sa imi dau grasimea jos de pe burtica si nu reusescsad