| onlyforme a întrebat:

Salut am decis sa ma apuc sa trag de fiare la mine acasa sa fac exerciti/abdomene/flotari etc in fine.Eu ma gandesc sa folosesc proteine deoarece am 1, 78 si 60 de kg eu vreau ceva care sa imi creasca si masa musculara dar sa cresc si in greutate am gasit eu cate ceva pe net dar nu-s ce sa zic ce imi recomandati cei care nu au nici o legatura cu asa ceva sa nu se bage ca nu am chef sa iau toate porcariile mersiwinking astept raspunsuri

Răspuns Câştigător
| Eduard a răspuns:

Salut!

Vezi ai omis sa ne zici ceva, varsta. E foarte importanta.
Pentru a creste puternic in masa musculara, mai degraba ia un weight gainer decat concentrate proteice simple si sau vitamine.
Daca nu ai o alimentatie bogata in proteine si carbohidrati degeaba iei suplimente. Ai nevoie sa mananci nu sa inlocuiesti mancarea.
Nu merge treaba cu parizarul prea bine, insa sunt multe alte mancaruri bogate in proteine. Un litru de lapte pe zi + 4-5 mese sau mai multe, nu neaparat cu trei feluri, dar satisfacatorii sunt foarte bune pentru cresterea in greutate. Atunci poti adauga suplimente, insa fi atent ca daca nu lucrezi serios la fiare nu faci nimic.
Acasa nu prea are farmec crede-ma. Insa, daca vrei masa repede si sa iei si suplimente, pune mana si apuca-te de sala. Nu lucra greu dar lucreaza intens. La inceput lucreaza o grupa de muschi pe zi, cate 3-4 exercitiii pe zi (de baza, fara izolare) si cate 4 serii a cate 6-10 repetari pe serie.

Foarte multe completari si alte informatii pe site-ul acesta http://www.getfit.ro/. Nu are rost sa iti enumar aici toate ca umplu jumatate de pagina. Trust me.

Multa bafta!

2 răspunsuri:
| onlyforme explică:

Poi da dar acasa ce are daca lucrez la cu fiare? ca doar lucrez calumea nu stau si dorm.

| Facebook_4877 a răspuns:

Du-te la un magazin cu mezeluri, este un parizer ROZ, mananca cat de mult poti dimineata fara paine