| Adynna_9523 a întrebat:

Saloot-Am de gand sa ma apuc sa fac exerciti pentru acasa (Flotari, abdomene, gantere Etc) si ma intrebam daca aceste proteine ma vor ajuta sa iau in greutate sau si sa pun ceva masa musculara pe minewinking
Si inca ceva este neaparat necesar sa merg la sala ca sa iau aceste proteine? Daar dacaa fac suficiente exercitii si trag din greu credeti ca voi reusii sa pun ceva pe mine si sa iau in greutatee?
Si ultima intrebare big grin Ma vor avfecta intr-un anume fel aceste proteine daca nu trag suficient de tare?
Avet aici un linc cu proteinele care vreau sa le iau uitati-va si spuneti-mi si mie cateva sfaturi vaa rog mult Dau funda plus vor pentru cine ma ajuta si imi da cateva sfaturi folositoareewinking :X :X kiss Mss Mooolt kiss

Răspuns Câştigător
| andrey910 a răspuns:

Poti lua batoane proteice, suplimente alimentare (astea nu au efecte secundare)...nu prafuri si creatina.

8 răspunsuri:
| mada1 a răspuns:

Salut.eu am 16 ani.merg la sala si iau proteine.eu iau "mega mass"sau batoane proteice "proteine-r". proteinele iti afecteaza ficatul. indiferent daca tragi cum trebuie sau nu tragi de loc.e adevarat ca si daca nu tragi cum trebuie.te afecteaza si mai rau.iti spun eu ca niciodata nu vei putea face acasa un antrenament la fel de bun ca la sala.

| Chiti a răspuns:

Proteinele oricum te afecteaza.mai mult in rau
sunt o pierdere de bani si iti pui in pericol si sanatatea

| Cosmin86 a răspuns (pentru Chiti):

Serios? eu cred ca prostia ta e o pierdere de bani, mai documenteaza-te ce sunt proteinele si de ce sunt BENEFICE pentru sanatate

| vaa a răspuns:

Pai,daca iei proteine si nu faci exercitii corecte si multe, acestea iti pot afecta organismul.Un caz stiut de mine, ficatul.

Trebuie sa tragi tare.Nu i de joaca cu proteinele acestea.Iti recomand sa te duci la sala. Daca tii neaparat sa le iei si la sanatatatea ta.

| efimash a răspuns:

Pai, citi ani ai?
apoi iti voi spune

| Adynna_9523 explică:

Astea sunt proteinele care vreau sa le iau (( http://www.redis.ro/masa-musculara/95-mass-forte-creatin-r.html ))

| Adynna_9523 explică:

Efimash - Eu am 18 ani daca poti sa ma ajuti terog lasaa un com si pentru minee Mss mult kiss