| harciogul a întrebat:

Salut,am implinit 14 ani, pot sa merg la sala? am ~1.75 inaltimea si cam.55-60kg,si cam ce program imi puteti recomandahappy

6 răspunsuri:
| vangaelis a răspuns:

Program ideal, scoala, acasa, reacreatiile. Lasa-te de prostii gen sala, culturism, suplimente..traieste-ti copilaria

| NDC12 a răspuns:

La 14 ani testosteronul este scazut. si ai nevoie de testosteron pentru crestea masei musculare. Sigur. poti sa mergi dar iti recomand sa mai astepti pana la 16-17 ani. Totusi daca mergi mananca cel putin 5 mese pe zi, mergi la sala de 4 ori pe saptamana ( luni/miercuri/vineri/duminica ). Muschii cresc in zilele de pauza. Cauta pe google un program care crezi ca ti se potriveste, e mult de scris.

| harciogul explică (pentru NDC12):

Mersi pentru raspunsbig grin

| NDC12 a răspuns (pentru harciogul):

Nu ai pentru ce.

| Kinezuul a răspuns:

Vrei sa fi buna sau esti o complexata?happy

| Stefany02 a răspuns:

As zice sa te duci dar sa nu faci ceva foarte obositor cum ar fi sa alergi pe banda, tractiuni si tot felul de exerciti oricum acolo este un profesor care iti recomanda lucruri