| Adrian1331 a întrebat:

Am inceput sa ma pregatesc pentru probele sportive de la liceul militar,dar am probleme la saritura in lungime, in care trebuie sa sar 2m din 2 sarituri...ce sfaturi imi puteti da sa sar ma mult? Va rog,nu raspundeti daca nu stiti, multumesc!

3 răspunsuri:
| Mclaren12 a răspuns:

Sa exersezi. Sari in fiecare zi. Daca stai la casa, pune-ti in curte doua bare/beţe la distanta de 2 metri intre ele si sari de la o un bäţ la altul pana sari mai mult de doi metri. Si eu am facut antrenamente pentru aruncarea greutatii (4 kg - 7 metri) si dupa cam o luna de antrenamenr am ajuns de la 4 metri la vreo 8.5
Trebuie doar sa exersezi si sa te ambitionezi.

| aneliram a răspuns:

Poate te ajuta clipul asta, e in engleza, dar intelegi ceva din ce spune daca folosteti subtitrare Youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=JmJPG2D-3lk
Practica face perfect! Spor la exersat!

| Adelina_Andreia_2001 a răspuns:

E 3 m din 2 sărituri la fete și la băieți e 3, 40 m. Ce înălțime ai de nu poți sari 1 m?