| GulDan a întrebat:

Am inceput sala de 3 luni e adevarat ca odata la 3 luni trebuie sa faci o pauza de 2 saptamanii pentru refacere? Dar pierd ceva? masa sau forta?

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu se pierde nimic, pentru că perioada de relaxare este mică.

| FitMonkey a răspuns:

O data la 3 luni e recomandat sa iti schimbi programul. nu sa faci pauza de 2 sapt.
cu o pauza de 2 sapt iti rezolvi o masa musculara de o saptamana la toate grupele. si mai pierzi si din forta putin.

| FitMonkey a răspuns (pentru FitMonkey):

Febra musculara* m-am corectat

| kx123 a răspuns:

Nu este in tocmai adevarat, nu trebuie neaparat sa faci o pauza. Pauza o faci cand vrei tu. Si, in cazul unelor persoane SE PIERDE din forta, dar se recupereaza in 1-2 saptamani.

| clauX a răspuns:

Daca in acest timp nu faci DELOC sport, muschii incep sa se atrofieze, dar nu suficient de mult pentru a scadea forta musculara.
Funda big grin