| Zewww99 a întrebat:

Salut!
Am incercat sa fac mă îngraș din mâncare bună, fara junkuri doar că am pus grăsime destul de multa pe abdomen. Problema e că nici nu antrenez abdomenul deloc, iar atunci când efectiv las burta moale, partea inferioara a abdomenului e mai "umflata".
Cum ar trebui sa mănânc că sa nu mai pun grăsime pe burta?
Are vreo legătură cu faptul că mă culc la 1-2 noaptea și mă trezesc pe la 10-11? Sau că mănânc înainte de culcare?
Va rog sa mă ajutați cu orice sfat, e bine-venit!
Mulțumesc! (Merg la sala)

1 răspuns:
| AndreiPT a răspuns:

Indiferent din ce fel de mancare te ingrasi, grasimea e tot grasime si din pacate se depune predominant pe anumite zone in functie de geneticul tau, nu poti elimina grasimea doar dintr-o anumita zona decat cu liposuctie. Nu are relevanta ca mananci inainte de culcare, daca ai vrut sa te ingrasi asta s-a si intamplat. Daca vrei sa nu mai pui grasime pe burta va trebui sa nu te mai ingrasi si sa mananci la nivelul tau caloric de mentenanta sau sa slabesti inapoi sa scapi de ea.