| Goddessss a întrebat:

Salut.
Am nevoie de puțin ajutor sau de niste sfaturi.
Problema mea este legata de picioarele mele. Orice exerciții fac, in loc sa le subtieze, îmi fac muschi si par si mai mari decat sunt.Chestia esta ma enervează extrem de mult.
Pt. o fata picioarele de genul nu arata bine.
Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| Cduncfujndf a răspuns:

Încercă să slăbești mai întâi prin alimentație și apoi să faci sport. Am observat că personale care slăbesc prin sport, o parte din grăsime într-adevăr dispare, dar mai rămâne o parte din grăsim se tonifiează și se transformă în mușchi.
Dacă slăbești înainte prin alimentație, se duce o parte din grăsime, apoi făcând sport, mai dai câteva kilograme jos și mușchii nu mai par așa mari.
Acum depinde, că prin asta nu îți subtiezi doar picioarele... mai și slăbești.

| Goddessss explică (pentru Cduncfujndf):

Dar faza e ca nu-s grasa. Stau bine cu kilogramele.
Ms mult.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Cduncfujndf):

Serios? grasimea se transforma in muschi? DE CAND?

E IMPOSIBIL ANATOMIC ca o celula sa se transforme in alt tip de celula.

Tu chiar nu stii NIMIC?

| MariusAD1 a răspuns:

Buna! Daca vrei, imi poti trimite un e-mail la : hyphy.fitness23@gmail.com si te pot ajuta cu un plan de antrenament si cu sfaturi despre alimentatie, nu te costa nimic.

| MariaLaura1998 a răspuns:

Încearcă pilates. Multe persoane și-au rezolvat acestă "problemă " cu pilates.