| anonim_4396 a întrebat:

Hey prietenibig grin
am o problema legata de cosmetica...
eu fac cosplay si momentan interpretez un personaj cu sprancene blonde, sprancenele mele sunt foarte negre si putin mai groase.Am incercat tot ce se putea dar mai nimic nu merge ca sa pot sa le fac blonde, am incercat creioane, farduri dar nu prea iese ce vreau eusad
ce sfaturi imi dati?
ce ar trebui sa folosesc pentru a le face macar putin mai portocalii?
va rog am mare nevoie de ajutor.
e foarte URGENT!

4 răspunsuri:
| criss:) a răspuns:

Poate ar merge sa le decolorezi cu apa oxigenata sau zeama de lamaie...alta solutie nu stiu.sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ah si tu faci cosplay? xD
dar ce e asa urgent ACUM?
nijikon sau otaku nu sunt peste cateva luni?

app. vopsesteti`le.eu am fost sakura,, deci mi le-am vopsit in roz, si apoi mi le-am decolorat si au revenit la normal.
imi dai si mie id tau? xD

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Smulge-le de tot, dupa care le pictezi inspre marowinking...va da senzatia unor "sprancene satene"!

| morigirl a răspuns:

Pe Cosplay.com sunt articole de genul asta
Am vazut o tehnica in care iti puneai aracet pe sprancene si dupa aia vopseai deasupra cu acrilice ^^'