| Ingognito a întrebat:

Salut, am o bicicleta mai veche si vreau sa o repar, ii trebuie cauciucuri, frane, un lant si o sa, dar nu prea ma pricep, exista un magazin in Bucuresti care ar putea sa imi ofere aceste piese si sa le monteze ei? Si cat ar costa; adica merita sa o mai repar daca trebuie aproape tot schimbat sau sa cumpar una noua mai bine?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La câte ai inșirat aici ca nevoi, mai bine iei o bicicletă NOUĂ

| mihai69 a răspuns:

La Decathlon au tot felul de piese (tot ce ai scris mai sus), plus atelier.
Mergi și interesează-te.
Mai sunt și alte magazine mai mici care au și atelier, dar... ai uitat să spui în ce oraș ai nevoie.

| Cosmin86 a răspuns:

Bike geeks.

| SilentRain a răspuns:

Compară și tu preturile, la magazin nu o sa stea nimeni sa ți-le monteze
E destul de ușor să ți-o montezi singur doar că ai nevoie de chelie potrivite și ceva rabdare, lanțul și șaua se schimba ușor
La cauciucuri e putina bătaie de cap, până le scoți și le montez
Ai putea sa întrebi pe la un service auto daca vor sa te ajute cu asta, nu cred că dai mai mult de 50- 100 de lei pe asta

| cfrtobias a răspuns (pentru SilentRain):

Depinde de lant daca e rupt altfel cred ca e greu de scos doar de are cu ce baga acolo sa iasa... si poate la fel de pus fara ceva o cheie de aia e mai naspa poate

| SilentRain a răspuns (pentru cfrtobias):

Nu e greu de scos, la montat trebuie prins bine și să ii pui lungimea corecta
Daca are lanțul deja rup, doar dacă îl forțează cu un clește îl poate scoate lejer

| cfrtobias a răspuns (pentru SilentRain):

La mine de platesc la service de biciclete imi fac orice, doar daca e mult de lucru probabil ziua urmatoare sau dupa cateva ore sa il repare pot sa ma duc dupa el

| SilentRain a răspuns (pentru cfrtobias):

Nu am mers niciodată cu bicicleta la service, mi-o repar singura pentru că ador sa fac asta

| cfrtobias a răspuns:

Acum poate depinde si de care bicicleta vrei sa cumperi poate una din magazin ieftin se tot strica si ajungi la fel...