| Ioscaa1 a întrebat:

Sall.Am si eu o bicicleta veche de vreo 6 ani,Nu ma pricep la ele deloc,doar sa fac pana,schimb lantul, chestii ce stie orice detinator de bicicleta.Cum bicicletele din ziua de azi sunt FOARTE IEFTINE, m-am gandit ca mai bine imi cumpar eu piese separat macar pe aia care o mai am sa o fac cat de cat buna.Eu la bicicleta nu mai am frane nici,cablu, maneta.schimbator este cam de forma,maneta nu mai este, adica schimbatorul meu sta pe roata degeaba cum sar spune.la fel fata/spate frane, Acuma intrebarea mea este:
Cum stiu ce model de schimbator/frana/etc se potriveste la bicicleta mea? am luat o frana de pe alta bicicleta si nu se potrivea pe a mea.Stiti prin Timisoara ceva magazine prin apropiere de zona aradului,nu vreau sa ma duc pana in Iosefin,si asa am vazut destui (smecheri/retarzi)prin zona aia cand am fost la scoala,sunt alergic la genul ala de persoane. Sa fie ieftine, nu as vrea sa dau mai mult de 40ron pe frana.Sau magazin online? dar unde nu este atat de scumpa livrarea.

2 răspunsuri:
| SergiuDani2001 a răspuns:

Nu stiu intra pe decathlon poate gasesti ceva:) http://www.decathlon.ro sporturi---ciclism---piese de schimb ps: si eu sunt din TIMISOARA:) acum cateva zile am achizitionat un rockrider 500 de la decathlon :P vechea bicicleta si-o face tata=] ai mai putea incerca sa cauti piese si la cool bike team--- dragalina nr 15

| Ioscaa1 explică (pentru SergiuDani2001):

Vechea bicicleta si-o face tata, dar mie cine imi da 1300de lei cat ai dat tu pe bicicleta? Ma gandesc ca nu apare vreun donator anonim nu? Daca vrei ceva trebuie sa muncesti pentru el.