| TheQuestionQuestionQuestion a întrebat:

Salut.am o intrebare
1. La cat timp dupa ce nu mai administrez creatina imi dispar muschii?
2. daca iau o cutie de creatina a 90 de pastile la fiecare 5 luni ma pot mentine sau nu are rost?

8 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

1. cat de prost sa fii sa crezi ca iti dispar muschii daca nu iei creatina? stii ce rol are creatina in organism sau esti ca toti taranii neinstruiti de crezi ca e doping?

2. creatina daca nu ai probleme la rinichi si/sau ficat poti sa o iei fara pauza atat timp cat faci sport si bei multa apa. nu are rost sa faci cicluri cu ea decat daca ai perioade de bulking si de cutting, adica daca participi la competitii unde trebuie sa se vada striatia muschilor sau nu

| Kevinel a răspuns:

Mai bine strange bani si ia-ti o proteina... cu creatina nu faci altceva decat sa iti umflii muschii retinandu-ti apa in corp... o prostie

| NDC12 a răspuns (pentru Kevinel):

Mai documenteaza-te sa vezi ca, creatina te ajuta la altceva si o creatina buna nu retine apa deloc.

| Kevinel a răspuns (pentru NDC12):

rolling on the floor)) esti nebun rrau! documenteaza-te tu mai.laughing creatina doar asa face in organism retine apa in corplaughing

| NDC12 a răspuns (pentru Kevinel):

E clar, ma contrazic cu un copil de 14 ani care imi zice mie ce face creatina si dupa fiecare cuvant scris rade.

| Kevinel a răspuns (pentru NDC12):

N-are rost sa iti zic cum arat... la 18 ani pe curat dar las-o asalaughing

| TheRomanianWolf a răspuns (pentru Kevinel):

Creatina :

- accelereaza refacerea, impiedicand formarea acidului lactic in muschi
- mareste forta
- mareste venele ( este un vasodilatator ) => intra mai mult muschi in corp
- mareste sinteza proteinelor ( mai multi aminoacizi din proteine ajung in muschi )

Astea sunt principalele.

+ ca exista anumite tipuri de creatina ( ex. care-alkalyn ) care NU RETINE APA.

E bine ca la 18 ani amarati ne inveti din experienta ta.

| Kevinel a răspuns (pentru TheRomanianWolf):

Esti jalnic :p