| PrinceOf a întrebat:

Salut am o intrebare de parkour...eu pot sa fac flip dar cand fac front flip cad pe spate din viteza fac...ce pot sa fac sa cad in picioare?

6 răspunsuri:
| InstructorulTauDeFitness a răspuns:

Prima data iei un pic de viteza si sari mult in inaltime.Saltul in inaltime sa fie inclinat un pic in fata.Cand ai facut saltu, te prinzi de genunchi.In timp ce faci intoarcerea in aer trebuie sa te prinzi de genunchi si sa stai ghemuit.Cand simti ca esti aproape de pamant atunci dai drumu la picioare.
PS:Genunchi sa ii tii indepartati cam pana la nivelul umerilor, sa nu ii tii apropiati ca poate iti dai cu genunchii in gura!

| InstructorulTauDeFitness a răspuns:

Daca vrei sa iti si reuseasca sa nu uiti ca trebuie sa ai muschi la picioare.Cum zicea si ImmortaluL nu exista trucuri!

| ImmortaluL a răspuns:

Exercitiul conteaza, degeaba ne intrebi cum sa faci sa cazi in picioare, exerseaza ca nu exista smecherii sau "trucuri" la parkour, nu-i asa usor.
Incearca mai intai sa-l exersezi pe o saltea. Iar ca sa numai cazi pe spate pui si tu putina presiune pe picioare, te opresti si te lasi putin.

| Teremos a răspuns:

Ai nevoie de mai mult exercitiu. Cred ca trebuie sa inveti sa te rotesti putin mai rapid atunci sunt sigur ca vei cade in picioare, stai linistit nu iti va iesi din primawinking

| iuuulic a răspuns:

Nu cazi in picioare deoarece nu sari sus casa sari sus fa in fiecare zi 50 genoflexiuni si dupa o sapttamina vei reusi crede-ma eu fix asa am facut si de la inceput incearca sa faci de pe loc apoi din fuga daca vei face asa fix in fix vei fi cel mai bun la front flip