| Alexino72 a întrebat:

aceasta intrebare as vrea sa le-o adresez acelora care practica parkour.Nu de mult m-am apucat de parkour, dar am o problema destul de mare.Tot timpul cand incerc un front flip,cad pe spate,i-am intrebat pe prietenii mei ce nu fac bine,si ei au spus ca sar in fata, nu is sus si ca ma rotest prea incet.Cum as putea sa corectez aceste greseli?

Răspuns Câştigător
| StefanKogut a răspuns:

Desi se cheama front flip, saritura trebuie sa fie in primul rand in sus, cat poti tu de sus, tragi picioarele dupa tine in sus si te strangi, bagi capul in piept, mainile stranse la piept, asta iti creste viteza de rotatie si te va face sa aterizezi pe picioare si nu pe spate. Desigur ca de la vorbe la fapte e drum lung presarat cu multe repetari.

1 răspuns:
| Exaizo a răspuns:

Ia-ti avant, iar șa săritură sari si in sus, si incoarda-ti abdomenul iar mainile sa fie pe langa corp, exersează