| AtAkUs a întrebat:

e o intrebare de pakour:eu fac front flip de nisip si aterizez pe spate stiti cum pot face sa aterizez in picioare funda

Răspuns Câştigător
| Ionut_Marin_1998 a răspuns:

Incearca sa fugi mai repede si inainte de a sari fa bataie, ca atunci cand sari in cap in apa, si sari cat mai sus, o sa reusesti stai linistit, si mie tot asa imi iesea inainte pe nisip, du-te pe un teren de fotbal sau undeva pe iarba, prinzi mai multa viteza si daca crezi ca o sa te doara daca nu reusesti din prima rupe niste iarba si fa o gramada...

2 răspunsuri:
| Babylonul a răspuns:

Sa maresti viteza de propulsare si sa maresti concentrarea, depinde faci de pe loc sau din viteza? bafta

| AtAkUs explică:

Eu fac din viteza