| Uddy98 a întrebat:

Am o intrebare legata de pariuri! Azi am pus niste meciuri printre care doua au handicap : HND V, 40 si HND V2, 0.Cine imi explica si mie ce trebuie sa faca echipele pe care am pus. sa bata la o diferenta de 4, respectiv 2 goluri sau mai mult? dau Funda!

Răspuns Câştigător
| RaraSeeDY a răspuns:

HND 2.0 este diferenta de 2 goluri intre echipe...
Adica daca ai pus Steaua - Dinamo HND 1 2.0, adica steaua va castiga la o diferenta de 2 goluri!

| Holiday a răspuns (pentru RaraSeeDY):

Eronat, pariurile cu "handicap" inseamna cu totul altceva.
De exemplu ai meciul A vs B
Daca joci handicap 0:1 atunci e ca si cand meciul ar incepe de la scorul de 1-0 pentru echipa B, deci daca ai mizat 1(adica bate echipa A), castigi pariul daca echipa A inscrie cu MINIM 2 goluri mai mult ca echipa B, daca ai mizat 2 (bate echipa B) atunci castigi pariul daca echipa B castiga sau se termina egal. Daca ai mizat X, atunci castigi pariul daca echipa A bate la diferenta de un gol.

La handicap 0:2 acelasi lucru, dar se mai adauga un gol la echipa 2, deci pentru 1 trebuie ca echipa A sa dea cu MINIM 3 goluri mai mult ca echipa B, pentru 2 echipa B sa castige, sa faca egal sau sa piarda la un gol diferenta, iar pentru X echipa A sa invinga la 2 goluri diferenta.

..si tot asa...

| RaraSeeDY a răspuns (pentru Holiday):

Eu pun la pariuri de mai bine de 4 ani si ma inveti pe mine laughing?
Ok las`o asa laughing

| Holiday a răspuns (pentru RaraSeeDY):

Eu de 20, dar nu asta conteaza.
Uite aici:
http://www.pariuri-online.ro/handicap-normal/index.php
http://ponturi-bune.ro/pariurile-de-tip-handicap-explicatii-si-lamuriri/

Gasesti explicatii in zeci de locuri pe net.