| Cristea468 a întrebat:

Am o mică problemă cu colacul de la burtă, nu mai ştiu ce să fac să mă scap de el, adică mănânc cât pot de sănătos alerg zilnic 2 km nu beau pepsi/cola doar apă nu mănânc dulciuri şi da am slăbit pentru că acum 2 ani aveam greutatea de acum adica 80 kg şi acum am 16 ani am slăbit dar tot mai am colacul cam de 2 degete grosime şi nu mai ştiu ce să mai fac să mă scap de el să mai fie doar pielea cum ar veni fără grăsime. ceva sfaturi?

2 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

E un pic mai greu la zona aia, plus ca depinde si de moștenirea ta genetică. Informeaza-te despre deficit caloric, carbo complecși si NU simpli, calculeaza-ti rata metabolica (intra pe iifym.com) respecta cifrele date de calculator si incearca niste circuite de antrenament, inclusiv full body.

| potatodespotatonr12345 a răspuns:

In primul rand conteaza ce tip de persoana somatica esti asta la multi a pus capac daca nu stii ce inseamna informeaza-te.
Mai exact se ai grasime sau piele dar ma indoiesc sa fie piele la greutatea aceea si la varsta ta.