| Munteanu_Emil_1998 a întrebat:

Salut am o problema.De curand m-am apucat de sala(cam o saptamana si am mai facut acum un an).La inceput puteam ridica la biceps 7 kg acum fac cu 9 dar insa am o problema. Dupa ce fac 4 serii sau mai mult la biceps, mana stanga cedeaza si nu mai pot face nici macar cu 5 kg, si alta problema mai este ca nu se mai incordeaza de loc bicepsul drep. Ma puteti ajuta, recomandari?

1 răspuns:
| AlexanderAlex1 a răspuns:

Salut, nu baga greutate mare de la inceput, fa cu mai putin si exercitiile corecte. Nu conteaza greutatea, conteaza cum le faci. O sa cresti in timp greutatea.