| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o problema, intr-un an am crescut doar 1 cm in inaltime.Anu trecut la 15 ani aveam 1, 70 acum la 16 ani am 1, 71, si vreau sa precizez ca in tot acest timp nu am tras de fiare. Daca ma duc acum la sala la 16 ani si jumatate mi-ar putea afecta cu ceva cresterea? Tata are 1, 80.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Andrei, esti la varsta cand incepi s ate dezvolti, deci ai nevoie de hrana mult si sanatoasa (fara fast food, sucuri si alcool), si un sport care sa te ajute sa te inalti. Trasul de fiare iti dezvolta doar masa musculara, dar la tine este important acum sa te ajute la crescut in inaltime si sa te dezvolti armonios, de aceea spun, apuca-te de un sport: volei, handbal, fotbal.

Răspuns utilizator avertizat
| Al999 a răspuns:

Ai timp destul sa cresti si in al doilea rand daca tatal tau are 2 m asta nu inseamna ca vei avea si tu.