| Veraxa_Alex_1996 a întrebat:

Salut, am o problema la piciorul drept, am facut la fotbal sfoara brusc si ma dor tendoanele de la piciorul stâng, pot sa umblu, dar cand imi fac încălzirea ma doare tare, ce e? Poate sa fie grav sau trece cu timpul? Am o luna de cand am pățit asta, sa mai joc sau sa fac o scurta pauza? De la ghenunchi, dar in spate pana sus la inghinali ma dor toate tendoanele. Vreau câteva răspunsuri sincere.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poate fi intindere sau rupere de tendoane.
Prima se poate rezolva prin relaxare si comprese reci, dar cea din urma, netratat corect, poate avea urmari pe viata!
Mergi urgent la un medic pentru investigatii!

| MOvidiu a răspuns:

Cel mai probabil ai o intindere.cel mai bine mergi de urgenta la un medic ortoped daca inca ai dureri si in urma investigatiilor se v-a lua masura cel mai probabil conservatorie: Repaus din activitatile sportive, un eventul gel/spray impotriva durerilor si cv pastile. Insanatosire grabnica!

| DorinelHypeDorinel a răspuns:

Du-te la un medic, el te va controla si-ti va da ceva sau iti va spune sa astepti...