| iAmCrize a întrebat:

Am o racheta de tenis, Head, care are 275g. Mie mi-ar trebui una mai grea, si m-am gandit, poate prin schimbajul racordajului cu unul mai greu, creste si greutatea rachetei. Stiti mai multe informatii despre racordaje, si daca este bine sa schimb racordajul pentru a face mai grea racheta? Dau Funda!

3 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Schimbarea racordajului aproape deloc nu va schimba greutatea rachetei.
Daca ai antrenor cere parerea lui ce racheta ( ce marime ) ti s-ar potrivi.

Exista o metoda cu care racheta devina mai grea, trebuie lipit pe partea exterioara a capului o banda cu greutate care sunt greutati din plumb autocolante.

http://www.tenis-center.ro/tag/racheta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea e indicat, uitate aici www.opentenis.ro
Acolo ai mai multe detalii. Funda?

| namelessnamelessnameless a răspuns:

Nu ma pricep deloc, spre totusi sa rezolvi.