| incept1on a întrebat:

Salut, am probleme cu grasimea pe abdomenul inferior, deci am slabit 10 kg acum 1 an si de atunci mi-a ramas grasime doar pe abdomenul inferior, pe superior mi se vad patratelele cat de cat, dar jos am grasime si incerc sa scap de ea... ce mi-ati putea recomanda, am incercat cu ceva diete dar slabesc dar nu acolo + ca fac zilnic abdomene de ceva timp.

4 răspunsuri:
| mada1 a răspuns:

Abdomenele nu lucreaza abdomenul inferior. pentru a lucra abdomenul inferior fai : intins pe spate si aduci genunchii la piept.tot din pozitia intins pe spate ridici piciaorele drepte in sus...

| CristianM a răspuns:

Cu abdomene nu dispare grasimea,ci tonifiezi muschii, lucreaza la alimentatie si incearca sa faci alergari, sprinturi in general.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abdomenele sunt un exercitiu excelent pentru partea superioara a abdomenului(in partea unde tu nu ai probleme). Pentru partea inferioara, fa urmatorul exercitiu, o data la doua zile(pentru a evita febra musculara si intinderile musculare): http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4.Incepe cu 50(sunt foarte usoare)si avanseaza treptat pana la in jur de 150(poti mari putin numarul daca consideri ca ar fi cazul). Succes.

| andrei88u a răspuns:

Asteapta, grasimea de pe abdomenul inferior se da jos cel mai greu. Este specific barbatilor. Acolo este tesutul adipos care se reduce ultimul intr-o cura de slabire. Asa ne-a construit natura... sad