| neamtzzu a întrebat:

Salut am si eu o intrebare, ce proteine/pastile mi-ati recomanda pentru masa musculara? Multumesc anticipat

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Carne de vita, piept de curcan, peste oceanic, branza si oua.

De 4-5 ori pe zi astea si nu mai ai nevoie de nimic altceva ( din propria experienta )

| florynmondialul a răspuns:

Pentru masa musculara in primul rand mananca de 4-5 ori pe zi alimente bogate in proteine(carne,lapte,branza, oua, soia, migdale, nuci)
8 ore de odihna pe noapte!
suplimente:
gainer:http://www.fittshop.ro/suplimente-nutritive-273_Mutant-Mass.html#sel548
creatina:http://www.fittshop.ro/suplimente-nutritive-774_Creatine.html#sel1547

| NDC12 a răspuns:

Care e scopul tau? Definire sau masa?

Cate mese ai pe zi? De cate ori pe saptamana te antrenezi? Cate ore dormi/noapte? Raspunde-mi si mai vorbim dupa despre suplimente.

| neamtzzu explică (pentru NDC12):

Defubure, aproape 5 mese pe zi, luni-vineri pauza miercuri si sambata, dorm seara de pe la 11 la 7 si dupa amiaza nu prea...

| NDC12 a răspuns (pentru neamtzzu):

Ok,asigura-te ca ai 5 mese pe zi bogate in proteine ( lapte, carne, branza, oua, peste etc) si deocamdata nu ai nevoie de suplimente.Totusi daca chiar vrei sa iei, un Whey dupa antrenament nu strica, dar in primul rand sa mananci bine, sa te antrenezi bine si sa dormi.

| neamtzzu explică (pentru NDC12):

Un GFX-8 ar merge?

| NDC12 a răspuns (pentru neamtzzu):

Nu, daca vrei gainer ia http://www.megaproteine.ro/Proteine-masa-musculara/ON-Serious-Mass-5-4-kg/, gfx e mai mult de 50% zahar.