| Jukaaa25 a întrebat:

Am si eu o intrebare în legătură cu suplimentele, îmi puteți spune și mie cat înseamnă 2 1/2 scoops, 1/3 scoop? Am o cupă înăuntru și este gradata la 1 - 2.5 și 5, acelea sunt grame sau volumul? De exemplu eu luam la BCAA unde spune 2 1/2 scoops 2 cupe și jumătate, iar la 1/3 la Magneziu luam doar un sfert, adica până la 2 unde scria in cupa asumând că sunt 2 g.

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Mi se pare foarte stupid sistemul asta de măsurat de la americani.
Ca sa nu mai ai probleme, măsoară câte grame are o cupa din aia și apoi o sa cântărești de fiecare data ca sa iei exact cât îți trebuie.
De exemplu nu ai cum sa iei exact 1/3 din cupa aia niciodată deci o umpli cu praful acela, îl csntaresti și apoi împarți la 3 și o sa afli cantitatea exactă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 1/2 = două cupe și jumătate, 1/3 = o treime din cupă, împarți cupa in trei și iei doar o parte.