| CTLN a întrebat:

Am o nelamurire. Mi-am achizitionat GFX-8 5 kg. Pe eticheta scrie sa pun 2 cupe(85 g) in 300 ml apa. Dar cupa din interior e gradata pana la 70. Nu e mmult daca pun 2 cupe? ca depasesc acele 85 de g.

3 răspunsuri:
| qest11 a răspuns:

Depinde mult si de greutatea pe care o ai. 100g din acel produs contine 38, 8g proteine. Daca ai 100kg poti sa ei 100 de grame deci o cupa plina si inca jumatate. Daca ai sa zicem 75 de kg ei o cupa plina de 70g. Dupa antrenament poti sa ei si 100g chiar daca esti mai mititel. La mine masurile erau de 40g, asadar cand imi era pofta mancam si trei cupe, dar erau si zile cand luam cate o cupa de 40 la doua ore, insa concentratia era de 85% proteina, iar eu aveam in jur intre 115-123kg. Calculeaza si tu cam 2g de proteina pe kg/corp in 6 mese. Nu uita ca mai mananci si mancare, deci vei ajunge foarte usor la 3g. Nu e o mare problema, dar trebuie sa tragi tare ca sa nu mannaci degeaba. Nu uita si de somn, minim 8 ore, si atentie la supraantrenament. La inceput poti lucra o grupa de doua ori pe saptamana, pe urma o grupa la 7-10 zile. Daca ei steroizi, ca avansat, te refaci mult mai repede, dar devii impotent, violent si crap toate prin tine peste un timp. Cand renunti, te dereglezi hormonal, si pierzi si ce ai realizat ininte de a-i folosi.

| DovleacTurbat a răspuns (pentru qest11):

Cum dracu sa folosesti un GAINER pentru proteina? Cand el e concentrat pe calorii, carbo din care foarte muuuult zahar. Ce sa faca cu 3g de proteina /kg? 2 sunt arhisuficiente. Toti culturistii si nu numai, dopaj exista si in tenis, inot etc sunt impotenti dupa logica ta? Ce treaba are una cu alta? Cum poti spune ca unu care baga testosteron e impotent cand un ciclu de testosteron mareste si cu 400% testosteronul din corp. Sa zicem ca prin minune corpul tau produce o marja de 100% testosteron (nivel maxim) ala ca are 400% e impotent? E de 4 ori mai "tare" din toate punctele de vedere decat tine si decat toti oamenii normali (care nu baga).

| combativul a răspuns:

Se pun 2 cupe, una dimineata inainte de micul dejun, iar cealalta dupa antrenament