| Gogoasa24 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare, pot sa slabesc 31 de KG din luna mai pana in august (cel tarziu septembrie) daca fac sport si tin un regim?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vise fata, de ce visati asa mult? incepe cu mici sperante nu mari, gen sa slabesc un 1kg pe saptamana

| Gogoasa24 explică (pentru RAY):

Nu sunt fata mna

| sierra1 a răspuns:

Măi pufoșilă, exact 30 kile, 29 nu ajung? Si care-i graba (cel tarziu septembrie) - aveai problema asta și acum vreo doi ani.
Eu zic (și nu numai eu) să nu forțezi lucrurile. Alimentație raționlaă și mișcare. Cum să le combini, găsești pe net. Miracole nu există!

| Sn4k3 a răspuns:

Cam pana in 20.

| Vanishgold a răspuns:

Nu poti slabi 30 de kilograme in 4 luni. Da-ti mai mult timp si incepe usor. Propune-ti un anumit nr de kg pe luna, spre exemplu, pana la sfarsitul lunii mai sa ai cu 7 kg mai putin. E realizabil pentru ca la inceput slabesti mult mai usor, dupa trebuie sa tragi mai mult. Primele 2 saptamani nu face sport, apuca-te apoi usor si dupa din ce in ce mai greu. Eu cred ca e mai bine sa mergi la un medic inainte de a incepe ceva pentru ca e un nr foarte mare de kg.

Răspuns utilizator avertizat
| Chubby2104 a răspuns:

Presupun că dacă o să te dedici îndeajuns ai să reușești să slăbești cât ti-ai propus (31 kg), dar fără ambiție nu faci nimic în lumea asta.

| SushiSash a răspuns:

Da, dar daca vrei rezultate du-te la un nutritionist sa-ti faca un regim special. Ceea ce gasesti pe net in genral nu e afectiv...

| Rastageo99 a răspuns:

Cu mult sport si macare sanatoasa da, dar parerea mea e ca 31 de kg e prea mult,asta doar daca nu ti-a recomandat medicul.

Chestia e ca daca te tii numai pe salate, ajungi la greutatea dorita, iar apoi iti reiei stilul de viata sedentar, e posibil sa pui inapoi dublu, aici depinde si de organism. Daca dai 31 de kg jos in 3 sau 4 luni o sa ai pielea lasata si zbarcita, asa ca iti recomand sa o iei usor.Asta e doar parerea mea personala, cel mai bine ar fi sa lasi TPU-ul si sa vorbesti cu un nutritionist bun, e cel mai sanatos.

Succes