| Lena2017 a întrebat:

Am o intrebare...
Cat o sa slabesc intr-o luna, daca mananc in fiecare zi doar fructe si legume si fac si sport?

Răspuns Apreciat de Editori
| AFR81 a răspuns:

Depinde si cat de mult sport faci, insa tinand acest regim, zic eu drastic, vei pierde multe kilograme. Avand in vedere ca eu am pierdut 5 kg intr-o luna jumatate, mancand cam orice, insa avand mult mai multa grija la cantitati si la orele meselor, facand permanent un calcul al caloriilor, dar si jucand tenis destul de mult, tu cu o asemenea dieta ar trebui sa dai jos undeva la 7-8, poate 10 kilograme. Problema va fi, insa, ca dupa 2-3 zile o sa-ti piara optimismul de la inceput si o sa incepi sa te simti lipsita de energie, o sa experimentezi, poate, si senzatii de rau, greata, pentru ca organismul tau are nevoie de un meniu mai diversificat.
Sfatul meu ar fi sa te documentezi mai mult si sa pornesti pe acest drum doar atunci cand ai suficiente cunostinte in domeniu. De asemenea, te-as mai sfatui sa-ti incluzi in alimentatia zilnica atat ceaiul verde, care are beneficii extraordinare, cat si laptele, care te poate ajuta sa pacalesti nevoia de dulciuri si care confera o senzatie de satietate.

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

E o cretinitate cand slabesti sa mananci doar fructe si legume... am vazut ca oamenii repeta asta ca o moara stricata.

1. Fructele au ZAHAR (fructoza) care ingrasa ca orice fel de zahar
2. Fara suficiente proteine (CARNE, oua, etc.) o sa dai jos si masa musculara o data cu grasimea
3. Fara grasimi sanatoase o sa aiba colesterolul de suferit si circulatia in general.

Mai documenteaza-te inainte sa urmezi orice idiotenie cu fructe si legume.

| mentholinks a răspuns:

Vreo 6-7 Kg, cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar n-ai s-o faci, nu-i așa?
Doar întrebi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce sa faca o asemenea prostie sa manance doar fructe si legume? Fara proteine, fara grasimi?