| bacterie a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare serioasa pentru voi, as dori ca dupa ce termin liceul (sunt clasa a9-a acum) adica la 18 ani sa plec in Anglia (LOndra) si sa ma inscriu la o echipa de fotbal de acolo, stiti cumva cum ar trebui sa procedez, cu cine sa iau legatura pentru a ma inscrie? tin sa precizez ca si acum joc fotbal de 5 ani la o echipa din oras, liga a 4-a, am un joc foarte bun dar imi este ciuda ca la mine in oras nu sunt echipe mari la care as putea sa ma duc, sunt legitimat! multumesc anticipat

1 răspuns:
| Holocaust a răspuns:

Daca intr-adevar esti bun, fa-te remarcat!
Fiecare mare fotbalist si-a inceput cariera "Batand mingea-n curtea scolii".N-ai de unde sa stii...ce se poate intampla. Poate la vreun meci, va fi in public un selectioner ceva.Si in Romania se poate juca fotbal de calitate,si se poate capata si renume,exemplul cel mai clar,Hagi,care,din cate stiu eu,a jucat doar pentru Romania, right?
Poti sa mai postezi intrebari de genu', poate te vor ajuta altii.
Bafta!