| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Am si eu o problema la fotbal, cand joc intr-un meci cu miza (gen campionatul scoli) mi se inmoaie picioarele si nu mai pot sa stapanesc minge. Uit de tot sa joc fotbal.Cand jucam amical sau intre noi in clasa nu am nicio problema (joc binisor, iar cateodata mai si inscriu big grin), dar cand vine un meci important sunt praf.
Dati-mi si mie niste sfaturi despre cum as putea sa stapanec mingea mai bine ...plizz

Răspuns Câştigător
| Ervin a răspuns:

Să fii tu însuţi, să numai ai atâtea emoţii. Gândeşte-te că e un simplu meci de fotbal, no more!

3 răspunsuri:
| Dreamer a răspuns:

Pai esti emotiv, iar emotiile sunt de 2 feluri: constructive si distructive. Ideea este ca oricum ar fi ele doar tu poti sa le controlezi.

| MaDuuMaDuTZ a răspuns:

Fa muschi la picioare! Vor fi mai puternice! Fa exercitii de gimnastica sau fa o mica pauza de fotbal!

| Robotzi_5423 a răspuns:

Gandeste-te ca esti uh poarta si mingea.