| 7777 a întrebat:

Salut! Am si eu o problema la fotbal, cand joc intr-un meci cu miza (gen campionatul scoli) mi se inmoaie picioarele si nu mai pot sa stapanesc minge. Uit de tot sa joc fotbal.Cand jucam amical sau intre noi in clasa nu am nicio problema (joc binisor, iar cateodata mai si inscriu ), dar cand vine un meci important sunt praf.

Dati-mi si mie niste sfaturi despre cum as putea sa stapanec mingea mai bine ...plizz.funda

Răspuns Câştigător
| ChocaholicBi a răspuns:

De la emotii. Chiar daca tu nu l-e simti uneori ele toti sunt. Incearca sa fii mai calm inainte de meci, sa te gandesti ca nu e mare lucru, ca e ceva banal si ele nu vor mai aparea.