| 7777 a întrebat:

Am si eu o problema la fotbal, cand joc intr-un meci cu miza (gen campionatul scoli) mi se inmoaie picioarele si nu mai pot sa stapanesc minge. Uit de tot sa joc fotbal.Cand jucam amical sau intre noi in clasa nu am nicio problema (joc binisor, iar cateodata mai si inscriu ), dar cand vine un meci important sunt praf.

Dati-mi si mie niste sfaturi despre cum as putea sa stapanec mingea mai bine ...plizz

4 răspunsuri:
| .::CyBeR::. a răspuns:

Incearca sa asociezi meciurile importante cu ceva amuzant care sa te faca mai optimist, ori incearca cu un energizant sau doua, poate trei.
Bafta!

| melissa_3397 a răspuns:

Buna!
Eu cant muzica populara si de multe ori aveam emotii atunci cand intram pe scena... Dar am inkercat ca inaintea oricarui spectacol seara inainte de culcare luam un distonocalm ( te face sa dormi, te calmeaza) si te scapa si de emotii... la mine functioneaza daca vrei sa iei intereseaza-te la farmacie de mai multe amanunte!

| caporalul a răspuns:

A pai e destul de simplu roaga-i pe colegi tai sa organizeze un meci intre 2 clase preferabil insa nu acu peste macar vreo 10 zile
de acest meci tu nu trebuie sa stii daca are miza sau nu are ( bineinteles ca nu va avea) si joci astafel scapi de emotii
( tu vei sti ca un meci va fi organizat la rugamintea ta dar nu vei sti care)

| Myhay_1171 a răspuns:

Meciurile importante?
am avut si eu problema asta
dar dupa mai mult timp am vrut sa demonstrez si eu ca nu sunt praf si am reusit
trebuie sa ai mai multa incredere in tine
nu e nimic daca pierzi
o sa mai fie meciuri
fi relaxat
dar nu prea mult