| lion4ever a întrebat:

Salut am si eu o problema
practic de ceva vreme parkour si am inceput sa fac febra musculara la abdomen ceea ce este foarte stresant pentru ca nu-mi mai ies bine toate schemele
cum scap cat mai repede de aceastra febra musculara la abdomen?

Răspuns Câştigător
| JokerV a răspuns:

Am auzi ca poti scapa cu aspirina sau sa mananci ciocolata inainte de sport(parkour). cea mai des intalnita metoda s-ar zice ca e o baie fierbinte totusi tu faci febra pentru ca muschi abdominali nu sunt dezvoltati indeajuns si de aceea faci febra pentru ca ei sunt supusi la un efort la care ei nu au mai fost pusi, concluzia lucreaza la abdomen ca dupa nu o sa mai ai probleme. sper ca te-am ajutat

| lion4ever explică (pentru JokerV):

Mersi mult

| temugin a răspuns (pentru JokerV):

Asta e o chestie generala, nu pentru parkour

6 răspunsuri:
| stefanradu a răspuns:

Salut Lion,

Am scris un articol interesant despre febra musculara, ce este, de ce apare, si cum poti sa scapi de ea.
Il gasesti aici:
http://hunkbody.ro/febra-musculara-ce-este-si-cum-scapi-de-ea/

| temugin a răspuns:

Te-ai documentat vreodata despre metodele de antrenament in parkour?

| JokerV a răspuns (pentru temugin):

Eu nu dar nu iti face rau sa iti lucrezi grupele de muschi pentru ca te ajuta si in facerea schemelor

| lion4ever explică:

Mersi la toti au fost toate f folositoare am scapat si acum parcas nebun la chemelaughing