| VladCosmin007 a întrebat:

Are ceva daca fac 5-6 zile pe saptamana la sala aceleasi exercitii (cate 2 ore) trebuie neaparat pe zile, o zi piept si umeri, a doua zi brate si piept... nu mai cresc muschii la fel sau ce?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa dau pauza la musculatura sa se refaca, de aceea profesionistii spun clar sa nu faci toate grupele de muschi in aceeasi zi!
Este recomandat sa faci 1 zi tren superior, 1 zi cardio, 1 zi trenul inferior si o iei da la capat, pentru 6 zile, ca a 7-a este pauza totala!

| Moldoveanu15 a răspuns:

Nu se intampla nimic. E irelevant cum iti aranjezi programul la sala. Poti sa faci in fiecare zi circuit. Chit ca faci intr-o zi 10 serii pentru piept sau ca faci 2 timp de 5 zile e acceasi chestie.

| Catana_Cristi_1996 a răspuns:

Foarteb bine e sa faci o zi piept si umeri iar a doua zi altceva, muschii au si ei nevoie de odihna, atunci cresc, nu uita de o alimentatie cat mai sanatoasa.