| Gaby3891 a întrebat:

Am si eu nevoie de un atrenament la sala in 4zile.
Pana acum am bagat asa :
Luni : Piept
Marti: Spate Triceps
Joi :Biceps Umeri
Vineri tongueicioare
Abdomen de 2 ori pe saptamana.
Acum as vrea sa il schimb ca am aflat ca nu prea e bun.As vrea sa stiu daca trebuie sa includ neaparat si trapezul, de ce trebuie bagat si cam cate exercitii/serii sa bag?
Ma gandisem sa schimb putin antrenamentul dar nu stiu daca este chiar ok.
Luni tongueiept
Marti Biceps Umeri
Joi: Spate Triceps
Vineri Picioare
Nu stiu daca este bine si astept parerile voastre si daca e asa nevoie mare de trapez sa fie si el inclus big grin Multumesc!

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Mai bine lasi spate singur si muti piept+biceps si umeri + triceps

gen :

luni - piept
marti - picioare
joi - umeri + triceps
vineri - spate

ceva de genul

| alin110 a răspuns:

Combina umeri cu trapez, biceps cu triceps si spate singur.pentru trapez cam 2-3 exercitii