| Aditzaaaa a întrebat:

As vrea sa incep sa fac inot de performanta si am vazut pe un site ca la bazinul Floreasca este 150 lei si mi s-a parut bun pretul + ca arata bine bazinul. Dar apoi am cautat si pe alte site-uri sa vad daca acela este adevartul pret si imi dadea ba 210 lei, 230lei, 250 lei.Si nu stiu cat este pana la urma. Mi-ati putea spune va rog, multumesc! Si daca merita sa merg la bazinul Floreasca, daca nu, ce imi recomandati sub 220 lei?!

6 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Daca vrei sa fac inot de performanta poate cel mai indicat ar fi sa mergi la un club sportiv ca dinamo http://www.csdinamo.eu/sectia-sporturi-individuale/natatie/, steaua http://www.csasteaua.ro/natatie, nu poti face performanta de unul singur, iti trebuie si instructor, si program, si dotari ca lumea. ce ai vazut tu la floreasca e piscina, sa mearga lumea sa faca 2-3 bazine de relaxare. succes!

| Aditzaaaa explică (pentru mixxjim):

Mersi, dar pe site-urile pe care mi le-ai dat tu si cluburile (Dinamo si Steaua) nu imi da decat de competitii. Eu am nevoie de un club in care pot practica inot de performanta. happy

| mixxjim a răspuns (pentru Aditzaaaa):

Pai ei prezinta competitiile la care participa oamenii care se antreneaza la ei pentru sportul de performanta, ca sa arate ce buni sunt happy ti-am dat direct pe natatie, sa vezi ca au, tu ori mergi la ei, ori suni, ori le dai un email la si-i intrebi care este procedura sa incepi sa faci sport de performanta in cadrul clubului respectiv.

| Aditzaaaa explică (pentru mixxjim):

Aha, mersi mult. Dar ai idee cat costa un abonament de 8 sedinte? Ca sa nu mai sun degeaba ca nu vreau sa fie chiar exagerat si sa ii deranjez. Daca aflu pretul o sa ii sun pentru detalii. Mersi din nou. big grin

| mixxjim a răspuns (pentru Aditzaaaa):

Nu stiu daca tu intelegi exact ce inseamna termenul de performanta happy inot de performanta inseamna sa faci antrenamente intensiv, organizat, cu un antrenor profesionist, eventual fost inotator de performanta, si te pregatesti sa faci performanta, adica sa participi la concursuri nationale, europene, mondiale, olimpiade etc. deci e deja ca o meserie, faci aproape numai asta happy din cate stiu eu, la nivelul asta, la cluburi sportive si pentru copii in special nu se plateste, suporti eventual cheltuielile cu echipamentul tau. deci cel mai bine vorbeste cu ei, ca nu ii deranjezi, poate le faci onoarea sa ii caute vreun mare viitor campion mondial si olimpic happy

| Aditzaaaa explică (pentru mixxjim):

OK, mersi mult si am inteles termentul de performanta! Si asta vreauwinking