| N3m3s1S a întrebat:

As vrea sa ma ajutati si pe mine cu un program de sala de forta! Ma duc la sala de 3 ori pe saptamana si mi se pare cam putin. Programul meu este:
Luni-Piept+Triceps
Miercuri-Picioare+Umeri
Vineri-Biceps+Spate
Si as vrea sa ma duc 4 zile pe saptamana, dar nu stiu cum sa-mi organizez programul. Puteti sa ma ajutati va rog?

4 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Luni: Piept
Marti: Spate
Miercuri: pauza
Joi: picioare
Vineri: umeri biceps triceps

Asta e doar un exemplu. Mai putin conteaza cum organizezi zilele, cat conteaza ce exercitii faci, cu ce greutati lucrezi, ce mananci si cat te odihnesti.

Abdomen poti lucra in oricare zi dupa antrenamentul grupelor principale.

| Cosmin86 a răspuns:

Luni -> piept, abdomen
marti -> spate
joi -> picioare
vineri -> umeri si brate

Sau poti face programul meu :

luni -> zi de tras ( spate, biceps, antebrat )
marti -> zi de impins ( piept, umeri, triceps )
joi -> zi de picioare

Am pus masa si forta ca lumea cu asta, doar exercitii de baza, fara sa pierd timpul cu flexii cu ganterele si alte exercitii de genul.

| whein1991 a răspuns:

Salut incearca asta : luni piept, marti picioare abdomen, miercuri spate, joi umeri trapez, vineri pauza, sambata brate, duminica pauza

| Corciu_Nicolae_1988 a răspuns:

Daca te duci la antrenori, ei stiu mai bine, asa e foarte bun antrenamentul, nu trebuie de marit numarul de antrenamente pe saptamana