| Floreenofficial a întrebat:

Salut! As vrea să știu părerea voastră dacă doriți să îmi scrieți ceva.Mi-as fi dorit sa fiu portar la fotbal sau handbal (favoritele mele) și (îmi este rușine să zic) să joc în liga campionilor sau in cupele europene în orice caz și să câștig medalii și trofee.Dar acum e prea târziu, am 28 de ani.Ma gândesc des că sunt portar la fotbal sau handbal.Cum să mă resemnez? Cum să trec peste? Și mai vreau să zic că mi se pare bine că sunt multe echipe și te poți transfera des, chiar în fiecare an dacă nu îți convine.Sunt o mulțime de jucători și jucătoare la handbal care schimba echipele des.Sunt cam supărat și îngândurat acum.Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| EneAndreiTPU a răspuns:

Inainte de toate, trebuie sa schimbi mobul gandirii.
Probabil te simti fara speranta, demoralizat sau ca este prea tarziu pentru tine din cauza varstei.
Dar sa stii ca indiferent de varsta ca ai 15, 28 sau 50, nu e niciodata prea tarziu sa faci ceea ce simti.
E greu sa iti dea cineva o rezolvare sau o directie incotro sa te indrepti. Si cred ca nici nu ai avea nevoie sa iti spuna cineva la ce usa trebuie sa bati ca sa iti indeplinesti dorinta. Asta sti si singur. Trebuie doar sa INCEPI ACUM

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Recomand ca atunci cand simti regretul sa faci imediat altceva. Asculta o melodie, aranjeaza ceva, etc.

| Goete a răspuns:

Ce ai facut pentru a realiza acest vis?

| Floreenofficial explică (pentru Goete):

Ce sa fac?

| Goete a răspuns (pentru Floreenofficial):

Acum, la 28 de ani?
Sa te resemnezi.

Dar daca vrei sa castigi la Loterie, minimumul necesar este sa-ti cumperi o participare.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Nu găsești o ligă de amatori de minifotbal, sau fotbal? Înainte de pandemie știu că era una de handbal, cu 7-8 echipe care jucau "prietenești" în fiecare weekend.