| xCrank a întrebat:

Salut as vrea sa stiu si eu cu ce grupa de musci pot lucra antebratul si tricepsul dau funda.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Tricepsul sa nu-l lucrezi cu piept, poti lucra cu umeri sau spate.
Cand faci piept se lucreaza si triceps => o sa fie obosit cand ii vine randul.

Antebrat il poti lucra intr-o zi cand NU ai nici biceps nici triceps, deoarece participa la exercitiile pentru ele. Dar eu iti recomand sa nu-l lucrezi separat, se lucreaza foarte bine odata cu bicepsul si tricepsul

6 răspunsuri:
| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Pai frate ori daca mergi la sala,ori daca faci acasa,gandeste-te ca faci flatari cu mainile,flatarile te ajuta la spate, umeri, triceps si antebratz, iar daca mergi la sala tot ce ridici, ridici cu mainele, si normal ca se face triceps si antebratz fara sa mai lucrezi la ei, findca se fac singuri.

| Cosmin86 a răspuns (pentru BeHappyOriceArFi):

Pentru triceps are nevoie de exercitii separat

| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Cred ca mai bine ai cauta pe youtube asa : 8 min abs, si acolo vei gasi prin videoclipurile din dreapta videoclipuri care itr arata ce sa faci.

| Asan_Olgun_1980 a răspuns:

Intr-o singura grupa. Triceps+biceps+antebrat.

| 340kll a răspuns:

Tricepsul il poti lucra cu spate iar antebratul cu abdomen spate...

| Miky69 a răspuns:

Salut!

Antebratul il poti lucra mai bine in " particular " :)

http://www.culturism.ro/antrenament/exercitii-antebrat.html